E36L501CJS192MCD0U
MFR.Part #
E36L501CJS192MCD0U
JLCPCB Part #
C6233870
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1900uF 22.2mm 500V ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS