IPW60R041P6FKSA1
MFR.Part #
IPW60R041P6FKSA1
JLCPCB Part #
C6211001
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 170nC@10V 4.5V@2.96mA 41mΩ@35.5A,10V 481W 600V 77.5A 8.18nF@100V TO-247-3 MOSFETs ROHS