EFM32G842F32G-E-QFP64R
Extended
Manufacturer
SKYWORKS/SILICON LABS
MFR.Part #
EFM32G842F32G-E-QFP64R
JLCPCB Part #
C6033241
Package
TQFP-64(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.98V~3.8V 12bit 12bit 32 Bit 32KB 32MHz 53 8KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH TQFP-64(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS