RP110L151C-TR
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RP110L151C-TR
JLCPCB Part #
C5889988
Package
DFN1010-4
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 150mA 2uA 5.25V 800mV@(150mA) Fixed Over Current Protection、Soft Start、Enable Positive DFN1010-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS