PC792C-1C-C-12C-N-X
MFR.Part #
PC792C-1C-C-12C-N-X
JLCPCB Part #
C5844691
Package
SOCKETABLE
Description
-40℃~+125℃ 12V 2ms 50A 75V@DC 7ms AgSnO2 One set changeover: 1C (SPDT - changeover) SOCKETABLE Automotive Relays ROHS