PC792C-1A-C-12C-RN-X
MFR.Part #
PC792C-1A-C-12C-RN-X
JLCPCB Part #
C6142074
Package
SOCKETABLE
Description
-40℃~+125℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 12V 2ms 75V@DC 7ms AgSnO2 SOCKETABLE Automotive Relays ROHS