IPD60R360P7SE8228AUMA1
MFR.Part #
IPD60R360P7SE8228AUMA1
JLCPCB Part #
C5740892
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 13nC@10V 360mΩ@2.7A,10V 41W 4V@140uA 555pF@400V 600V 9A TO-252-3 MOSFETs ROHS