NXA63V100M8*15 3.5TP
MFR.Part #
NXA63V100M8*15 3.5TP
JLCPCB Part #
C5632145
Package
Plugin,D8xL15mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 15mm 160mΩ@100kHz 3.5mm 63V 665mA@100kHz 7000hrs@105℃ 8mm ±20% Plugin,D8xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS