MVK50V47M8*10
Extended
Manufacturer
SamYoung Electronics
MFR.Part #
MVK50V47M8*10
JLCPCB Part #
C20539322
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 170mA@120Hz 2000hrs@105℃ 47uF 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS