BZT52-B6V8S-AU_R1_000A1
Extended
Manufacturer
PANJIT International
MFR.Part #
BZT52-B6V8S-AU_R1_000A1
JLCPCB Part #
C5583012
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 100nA 200mW 6.66V~6.94V 6.8V 80Ω 8Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS