RHS-03K4992FT
- MFR.Part #
- RHS-03K4992FT
- JLCPCB Part #
- C5355243
- Description
- -55℃~+155℃ 100mW 49.9kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS