1.5SMC440A
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
1.5SMC440A
JLCPCB Part #
C5295108
Package
SMCG
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 2.5A 376V 418V 602V TVS Unidirectional SMCG ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS