ELE-500ETD4R7ME111
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
ELE-500ETD4R7ME111
JLCPCB Part #
C5137041
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-40℃~+105℃ 11mm 4.7uF 50V 5mm ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS