IPB042N10N3GATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB042N10N3GATMA1
JLCPCB Part #
C5116344
Package
TO-263-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 117nC@10V 137A 214W 3.5V 4.2mΩ@10V 41pF 8.41nF TO-263-3 MOSFETs ROHS