IPG16N10S461ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPG16N10S461ATMA1
JLCPCB Part #
C536925
Package
TDSON-8
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 100V 16A 2 N-Channel 29W 3.5V@9uA 490pF@25V 61mΩ@16A,10V 7nC@10V TDSON-8 MOSFETs ROHS