IPB042N10N3 G E8187
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB042N10N3 G E8187
JLCPCB Part #
C536507
Package
TO-263-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 137A 2.7V 214W 3.6mΩ@10V 41pF 6.32nF TO-263-3 MOSFETs ROHS