SV101M350E5R8R4Z00ZZ
Extended
Manufacturer
ChuangHui Electronics
MFR.Part #
SV101M350E5R8R4Z00ZZ
JLCPCB Part #
C49435201
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 2A@100kHz 30mΩ@100kHz 35V 5.8mm 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS