GP2001-28HMR
MFR.Part #
GP2001-28HMR
JLCPCB Part #
C48997221
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃ 1 150mA 2.8V 2uA 45V 600mV@(100mA) 65dB@(100Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive ±100uVrms SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS