RD1H336M05011PC340
Extended
Manufacturer
Samwha Capacitor
MFR.Part #
RD1H336M05011PC340
JLCPCB Part #
C48783602
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 11mm 33uF 50V 5mm 92mA@120Hz ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS