1.5SMC16CA
Extended
Manufacturer
baocheng(Shandong Baocheng Elec)
MFR.Part #
1.5SMC16CA
JLCPCB Part #
C48678045
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 13.6V 16.8V 1uA 22.5V 67.6A Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS