RC1005F93R1CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC1005F93R1CS
JLCPCB Part #
C4248678
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 62.5mW 93.1Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS