RCS1608F1R58CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RCS1608F1R58CS
JLCPCB Part #
C17264681
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 1.58Ω 100mW Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS