RM06F76R8CT
Extended
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
MFR.Part #
RM06F76R8CT
JLCPCB Part #
C4182062
Description
-55℃~+155℃ 100mW 76.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS