RM06F97R6CT
Extended
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
MFR.Part #
RM06F97R6CT
JLCPCB Part #
C4111502
Description
-55℃~+155℃ 100mW 97.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS