RCS1608F28R7CS
MFR.Part #
RCS1608F28R7CS
JLCPCB Part #
C4072377
Description
-55℃~+155℃ 100mW 28.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS