IMT65R060M2HXUMA1
MFR.Part #
IMT65R060M2HXUMA1
JLCPCB Part #
C43311735
Package
TOLL-8
Description
-55℃~+175℃ 19nC 208W 41.4A 4pF 5.6V 650V 65pF 669pF 73mΩ TOLL-8 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS