CS55N06A4
Extended
Manufacturer
Wuxi China Resources Huajing Microelectronics
MFR.Part #
CS55N06A4
JLCPCB Part #
C442410
Package
TO-252
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.9V 10mΩ@10V 123pF 164pF 2.37nF 50.7nC@10V 55A 60V 69.5W N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS