AFK686M16D16T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AFK686M16D16T-F
JLCPCB Part #
C3828812
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 360mΩ@100kHz 6.1mm 6.3mm 68uF ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS