MP2014GZD-33-P
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MP2014GZD-33-P
JLCPCB Part #
C3752821
Package
TO-252-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.3V@(500mA) 3.3V 40V 500mA 57dB@(100Hz) Fixed PG Pin、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS