LP38692MPX-2.5/NOPB-NS
MFR.Part #
LP38692MPX-2.5/NOPB-NS
JLCPCB Part #
C3752370
Package
SOT-223-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.3V@(1A) 10V 1A 2.5V 55dB@(120Hz) 55uA Fixed Positive SOT-223-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS