LP38691SD-3.3
MFR.Part #
LP38691SD-3.3
JLCPCB Part #
C3746286
Package
WSON-6(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uA 10V 3.3V 500mA 550mV@(500mA) 55dB@(120Hz) Fixed Overheat protection Positive WSON-6(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators