R1511S033B-E2-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1511S033B-E2-FE
JLCPCB Part #
C3749405
Package
HSOP-6J
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 100uA 3.3V 300mA 36V 65dB@(1kHz) 940mV@(300mA) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive HSOP-6J Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS