R1516S033B-E2-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1516S033B-E2-FE
JLCPCB Part #
C6262900
Package
HSOP-6J
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 150mA 3.3V 36V 45uA 980mV@(20mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive HSOP-6J Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS