LP38693QSDX-1.8/NOPB
MFR.Part #
LP38693QSDX-1.8/NOPB
JLCPCB Part #
C3748692
Package
WSON-6(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 10V 250mV@(500mA) 500mA 55dB@(120Hz) 55uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive WSON-6(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS