MAX4835EUT33BD3-T
MFR.Part #
MAX4835EUT33BD3-T
JLCPCB Part #
C3747101
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 103mV@(250mA) 250mA 3.3V 5.5V 70uVrms 90uA Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS