MAX4837EUT33BD3-T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX4837EUT33BD3-T
JLCPCB Part #
C3750603
Package
TDFN-6(3x3)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 330mV@(500mA) 5.5V 500mA 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive TDFN-6(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS