LP3987ITLX-2.6/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP3987ITLX-2.6/NOPB
JLCPCB Part #
C3746161
Package
DSBGA-5(1.41x1.08)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mV@(150mA) 150mA 2.6V 200uA 50dB@(10kHz) 6V 70uVrms Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DSBGA-5(1.41x1.08) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS