MAX8891EXK25+T
MFR.Part #
MAX8891EXK25+T
JLCPCB Part #
C3744036
Package
SC70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 135mV@(120mA) 150mA 2.5V 230uV 40uA 65dB@(10kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS