RP300N28AC-TR-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RP300N28AC-TR-FE
JLCPCB Part #
C2461485
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 50ms 720mV~5.5V Active Low Push-pull Voltage Detector Yes SOT-23-5 Supervisor and Reset ICs ROHS