3KP43A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
3KP43A-TP
JLCPCB Part #
C3700597
Package
R-6
Description
-55℃~+175℃ 10uA 3kW 43.2A@10/1000us 43V 47.8V 69.4V TVS Unidirectional R-6 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS