ACS773LCB-050B-SMT-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS773LCB-050B-SMT-T
JLCPCB Part #
C3684554
Package
CB-5
Description
-40℃~+150℃ 0.1mΩ 2.5us 200kHz 26.4mV/A 3V~3.6V 4800Vrms 50A Support CB-5 Current Sensors ROHS