ACS758KCB-150B-PSS-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS758KCB-150B-PSS-T
JLCPCB Part #
C3684516
Package
CB-5
Description
-40℃~+125℃ 120kHz 13.3mV/A 150A 3V~5.5V 4us 700Vrms Support CB-5 Current Sensors ROHS