ACS71240LLCBTR-045B5
MFR.Part #
ACS71240LLCBTR-045B5
JLCPCB Part #
C3684296
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+150℃ 1.2mΩ 120kHz 2400Vrms 4.5V~5.5V 44.4mV/A 45A 4us SOIC-8 Current Sensors ROHS