ACS758LCB-100U-PFF-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS758LCB-100U-PFF-T
JLCPCB Part #
C427537
Package
CB-5
Description
-40℃~+150℃ 100A 120kHz 3V~5.5V 3us 40mV/A 700Vrms Not supported CB-5 Current Sensors ROHS