IPB180N10S403ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB180N10S403ATMA1
JLCPCB Part #
C3289301
Package
TO-263-7-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 10.12nF 100V 140nC@10V 180A 250W 3.2nF 3.3mΩ@10V 3.5V 300pF N-Channel TO-263-7-3 MOSFETs ROHS