BSB056N10NN3GXUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
BSB056N10NN3GXUMA1
JLCPCB Part #
C3282058
Package
WDSON-3
Description
-40℃~+150℃ 1 N-channel 100V 1nF 27pF 3.5V 5.5nF 5.6mΩ@10V 56nC@10V 78W 83A N-Channel WDSON-3 MOSFETs ROHS