IPD60R360PFD7SAUMA1
MFR.Part #
IPD60R360PFD7SAUMA1
JLCPCB Part #
C3279112
Package
TO-252-3-344
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 10A 12.7nC@10V 360mΩ@2.9A,10V 4.5V@140uA 43W 534pF@400V 650V TO-252-3-344 MOSFETs ROHS