IPSA70R360P7SAKMA1
MFR.Part #
IPSA70R360P7SAKMA1
JLCPCB Part #
C3278988
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 12.5A 16.4nC@400V 3.5V@150uA 360mΩ@3A,10V 517pF@400V 59.5W 700V TO-251-3 MOSFETs ROHS