IPW60R090CFD7XKSA1
MFR.Part #
IPW60R090CFD7XKSA1
JLCPCB Part #
C3278919
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 125W 2.103nF@400V 25A 4.5V@570uA 51nC@10V 600V 90mΩ@11.4A,10V TO-247-3 MOSFETs ROHS