IPA60R360CFD7XKSA1
MFR.Part #
IPA60R360CFD7XKSA1
JLCPCB Part #
C3278750
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 14nC@10V 23W 360mΩ@2.9A,10V 4.5V@140uA 5A 650V 679pF@400V TO-220 MOSFETs ROHS